W drogę, w prawo.

Wszyscy prawnicy mają bloga mam i ja! A tak na poważnie to czując nieustanną potrzebę dzielenia się zdobytą wiedzą chciałabym podzielić się z Państwem ciekawymi – w mojej ocenie – zagadnieniami prawnymi. Postaram pisać się bez prawniczego nadęcia, językiem prostym i zrozumiałym.

Żeby nie było, że tematy chaotyczne – raz o rozwodzie i podziale majątku, a raz w przedmiocie odszkodowania itd., postanowiłam nadać wszystkim wpisom jeden wspólny mianownik.

Tu miejsce na odrobinę „prywaty”: mianownik ten będzie wynikiem zarówno czasu jaki w swojej karierze zawodowej poświęciłam przewoźnikom jak również wielkiego szacunku dla mojego taty i pracy, którą wykonuje.

Tematem bazowym będzie droga i wszystko co z drogą i jej użytkownikami może być związane w bardzo szerokim ujęciu. Przykładowo – nie napiszę globalnie o podziale majątku i odszkodowaniu, ale napiszę o tym jak rozliczyć OC pojazdu przy podziale majątku oraz na jakich zasadach i od kogo można dochodzić odszkodowania w związku z utratą dochodu przedsiębiorstwa spowodowanego przebudową drogi. Czy Państwo są zainteresowani? Może na dzień dobry wpis dotyczący tego jak powinno prawidłowo przebiegać badanie trzeźwości kierowcy?

Koncept jest, teraz wystarczy pisać, pisać i pisać. Na marginesie ostatnio czytałam, że o funkcjonowaniu prawniczego bloga można mówić po 11 wpisach, a z kolei jeden z mecenasów uświadomił mnie, że dopiero po 54. Doprawdy nie wiem skąd te liczby. Wobec tego kolejno odlicz: jeden…..

r.pr. A. Sadowska

Prawnik Morąg

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bądź w kontakcie

Kontakt

Kancelaria czynna jest w godzinach od 8 do 16. Istnieje możliwość umówienia spotkania w innym dogodnym dla Państwa terminie. Przed wizytą w Kancelarii rekomenduję kontakt telefoniczny.

adres teledon
ul. Ogrodowa 23 lok. nr 2 14-300 Morąg

tel. 600 606 295